V prvej časti Jumpu zaznie osem prezentácií. Deväť spíkrov v nich porozpráva svoje príbehy. Požiadali sme ich, aby za desať minút povedali, čo je ich hlavná motivácia, kedy a ako to zistili, čo a prečo sa im darí a čo prípadne ešte nie. Nechali sme im voľnosť, preto je možné, že budú aj nejaké prekvapenia.

Marek Schweigert

Urbanista, dizajnér a jeden z hlavných iniciátorov projektu urbanE.T. zaoberajúceho sa tvorbou kreatívneho mestského prostredia. Filozofiou projektu je nechať občanov realizovať sa, vyjadriť svoj názor a diskutovať o aktuálnych problémoch mesta. V roku 2010 založil spolu s ostatnými mimozemšťanmi, vtedy spolužiakmi na vysokej, občianske združenie urbanE.T. V roku 2011 odštartovali svoje aktivity prvým mestským festivalom v Ružomberku a v roku 2012 založili Školu urbanizmu, uskutočnili druhý festival v Rači a odštartovali cyklus mestských zásahov sE.creT. interventions.

SPÍKER
 

Dana Retová

Po vyštudovaní Fakulty Managementu UK, niekoľkých zahraničných pobytoch a zistení, že do biznisu sa jej nechce, našla v sebe vášeň pre odhaľovanie záhad ľudskej mysle a išla študovať Kognitívnu vedu. Vyskúšala si aj učenie a dúfa, že raz sa bude matika, fyzika a ostatné prírodné vedy učiť tak, že každé dieťa bude mať možnosť oceniť krásu odhaľovania prírodných zákonitostí. Vo voľnom čase rada lezie po skalách, cestuje, lyžuje, chodí po festivaloch a organizuje TEDxBratislava, konferenciu, ktorá sa snaží šíriť myšlienky hodné šírenia. Od roku 2012 je riaditeľkou neziskovej organizácie P-MAT.

SPÍKERKA
 

Majo Kasan

Pracujúci, externý študent marketingovej komunikácie v Trnave a príležitostný spevák kapely The Víkend. Mladý človek, ktorý sa po návrate z Anglicka rozhodol urobiť niečo pre mladých vo svojom okolí. Štatutár vo V.I.A.C. - Inštitúte pre rozvoj a podporu mládeže a hlavný predstaviteľ neformálnej skupiny K&F a jej projektu s názvom Umelče, prezentuj sa!, ktorý sa snaží vytvárať priestor pre talentovaných mladých ľudí na Orave. V roku 2012 získal – vďaka hlasovaniu verejnosti – Cenu Mladý líder, ktorú každoročne udeľuje Rada mládeže Slovenska. Okrem toho aktívne hráva futbal v treťoligovom Námestove.

SPÍKER
 

Matúš Čupka

Človek, ktorý sa rozhodol žiť inak ako je dnes bežné. Každý človek môže sám od seba vstať, niečo urobiť a Matúšovým poslaním je dať takémuto človeku príležitosť zmysluplne pomôcť sebe a svojmu okoliu. Jeho radosťou je Zelená hliadka. Na znečisťovanie životného prostredia upozorňuje tak, že s ostatnými dobrovoľníkmi pravidelne vyčistí niektorú ulicu, park, les alebo iné verejné priestory. Založil a administruje portál mapujeme.sk, ktorý umožňuje lokalizovať a následne pracovať s prekážkami či nedostatkami vo verejnom priestore.

SPÍKER
 

Daniel Duriš

Dano Duriš je jedným zo zakladateľov spoločnosti Pizza SEO, konzultačnej agentúry pre internetový marketing. Pracuje v oblasti optimalizácie pre vyhľadávače, špecializuje sa na použiteľnosť a prístupnosť webových stránok a nebojí sa poukázať aj na nedostatky weboviek štátu. Sedenie za počítačom si kompenzuje pohybom na dvoch kolesách a nie je mu ľahostajné, kam a ako sa na bicykli dostane. Je preto len prirodzené, že sa stal jedným zo zástupcov Cyklokoalície a záujmy cyklistov v meste presadzuje dokonca aj ako člen Komisie mesta Bratislava pre cyklistickú dopravu.

SPÍKER
 

Tomáš Peciar

Vyštudoval environmentalistiku. Profesionálne sa venuje grafickému dizajnu, fotografii a undergroundovému DJ-ovaniu. Dalo by sa povedať, že namiesto nôh má kolesá (dôležité je, že nie štyri, ale dve). Cez aktivity Cyklokoalície a členstvo v Komisii mesta Bratislava pre cyklistickú dopravu nadšene podporuje mestskú cyklistiku. Aj vďaka nemu je na svete tender mesta určený na zavedenie systému zdieľaných bicyklov v Bratislave. Môžete ho stretnúť na cyklojazdách Critical Mass. Založil prvú komunitnú cyklodielňu na Slovensku – Cyklokuchyňu a momentálne varí festival Cyklobranie a Týždeň mobility.

SPÍKER
 

Adriána Kemka

Láka ju umenie. Odmalička tancovala, spievala a dodnes má blízky vzťah k divadlu. Stíha sa však venovať aj iným aktivitám. Objavuje sa často v spoločnosti svojho manžela Juraja Kemku a spoluorganizuje charitatívny Bazár chalaňov. V roku 2010 ho spustila štvorica hercov z divadla Astorka – okrem Juraja aj Lukáš Latinák, Marián Miezga a Róbert Jakab. Akcia je o pomoci a zážitkoch – tie si odnášajú ľudia, ktorí veci do bazára venujú, tí, ktorí si ich kúpia, a napokon aj tí, ktorých z vyzbieraných peňazí chalani obdarujú.

SPÍKERKA
 

Peter Šurik

Trenčan, prekladateľ a lektor anglického jazyka, ktorý je zároveň dobrovoľníkom Kultúrneho centra Aktivity. Tam sa spolu s ostatnými snaží o kvalitnejšie služby v oblasti kultúry, športu a aktívneho odpočinku pre Trenčanov. Patrí k zdravému jadru organizácie, ktorá v roku 2012 vyhrala Cenu Nadácie Orange za dlhodobý prínos v oblasti regionálneho a komunitného rozvoja. Aj vďaka nemu boli na sídlisku Juh na pár mesiacov Paolo z Brazílie, Svenja z Nemecka, Juan z Uruguaja a Damien z Francúzska. Miluje hudbu a otvorených ľudí, ale nemá rád igelitky.

SPÍKER
 

Jakub Ptačin

V Trnave študoval marketingovú komunikáciu a pracuje ako kreatívny dizajnér. Tvrdí, že dobré je často nepriateľom vynikajúceho. Baví ho hľadať cesty ako mať okolo seba krajší, racionálnejší a veselší svet. S kamarátmi založil občianske združenie Backspace, ktoré má za sebou úspešné projekty neformálnych konferencií pre študentov Unicamp, priestoru pre neziskovky QuickKancle či cykloiniciatívy KOLOKOLO. Invencia startup aplikácie Foretaster ho koncom roku 2012 dovedie až do Silicon Valley. Keby mal viac času, asi by častejšie bubnoval.

SPÍKER